Skuadra franceze Paris Saint Germain është e gatshme të shfrytëzojë pakënaqësinë e futbollistët më të mirë të Evropës Cristiano Ronaldo për shkak të akuzave për fshehje tatimi në Spanjë dhe për 150 milionë euro do ta blejë nga Real Madridi, transmeton gazeta L’Equipe.

Nëse parisienët do të kryejnë transferimin, portugezi për herë të dytë në karrierë do të thyejë rekordin botëror, pasi që në vitin 2008 kur arriti në Real nga Manchester United për 90 milionë euro.