Roma i ka dhënë ultimatum mbrojtësit, Kostas Manolas, që raportohet t’i kenë thënë” pranoje ofertën e “Zenit St Petersburg ose qëndro”.

Mbrojtësi grek ka qenë në bisedime me klubin rus që një kohë dhe testet mjekësore ishin paraparë të kryehn për ditën e djeshme, por gjithçka është bllokuar, kjo nga vetë lojtari që është me dy mendje.

Klubet kanë arritur marrëveshje për shifrën e 30 milionë eurove, teksa edhe Leandro Paredes do t’i bashkohet Mancicnit, që do t’i kushtojë 35 milionë euro