Ajo kurrë nuk ka pasur frikë të luajë me modën.

Gjithmonë ka guxuar dhe janë të rralla herët kur ka dështuar.

Këtë herë Rita zgjodhi të kthehej pas në kohë duke veshur një fustan gotik të zi.

Ai ishte një prodhim i Channel të cilin Rita vendosi ta vishte në Festën Verore të Serpentinës në Kensington Gardens të Londrës përcjell albeu.com.

E sigurt që me këtë veshje do të godiste Rita i bëri një kapje nga mprapa flokëve dhe vuri disa bizhuteri mbi to duke marrë tërësisht një pamje të cuditshme por që padyshim u pëlqye shumë dhe mediat botërore e konsideruan një sukses.

Padyshim Rita nuk di vetëm të këndojë.