Kanceri sot është sëmundja më e përhapur, i cili po merr jashtëzakonisht jetë njerëzish.

Së fundi janë praktikuar shumë zbulime mjekësore për ta luftuar këtë sëmundje, dhe sipas shumë shkencëtarëve kanceri luftohet vetëm me anë të proteinave.

Austriaku Rudolf Brojs me dekada është duke u munduar të gjejë diçka më konkrete për ta luftuar këtë rritje qelizash në organizmin e njeriut. Kështu Brojs po praktikon një lëng perimesh, ku panxharin ka përbërës kryesor, transmeton Gazeta Metro

Rudolf Brojs shpiku një dietë të veçantë, e cila zgjat 42 ditë dhe që rekomandohet pirja e vetëm çajit dhe lëngut të tij të veçantë perimesh, me panxharin. Kjo dietë e tij ka trajtuar me sukses 45.000 njerëz të cilët kanë vuajtur nga kanceri dhe sëmundje të tjera terminale me këtë metodë.

Gjatë këtyre ditëve qelizat e kancerit vdesin nga uria, dhe shëndeti i përgjithshëm përmirësohet dukshëm.

Ja si ta përgatitni këtë pije:

Përbërësit: Panxhar (55%), karrota (20%), Selino (20%), patate (3%) Rrepka (2%)

Përgatitja

Për të përgatitur lëngun vetëm duhet të vëni të gjithë përbërësit në një blender dhe t’i përzieni mirë. Kjo është e vetmja që ju duhet për të filluar trajtimin. Ju nuk duhet të teproni me konsumimin e lëngut, por të pini aq sa trupi ju kërkon.

Panxhari është i pasur me antioksidantë, C, B1, B2, vitamina B6, folate dhe mineral, kalium, fosfor, magnez, kalcium, natrium, hekur dhe zink.Panxhari është konsideruar si një nga perimet më të dobishme shëndetësore.

Studime të shumta kanë konfirmuar se ai është shumë i dobishëm në trajtimin e leukemisë dhe kancerit. Panxhari mund të përdoret për trajtimin e shumë llojeve të kancerit.