Kryeministri Edi Rama, i ftuar në ‘Top Story’, ka zbuluar se kur i kërkoi koalicion LSI-së dhe çfarë përgjgje mori nga Meta.

Ndërsa ka theksuar se ai nuk ka asnjë problem me LSI-në.

“Unë nuk jam prishur me LSI në asnjë moment. Kam kërkuar që në shtator që të bëjmë koalicionin me Ilir Metën, por përgjigjja ishte strategjike ‘prit’.  Kur kam ngritur këtë problem nuk e kam me LSI. Konfliktin e filloi LSI”, u shpreh Rama.