Rafinha Alcantara duket se e ka lënë derën hapur për të lënë Barcelonën këtë verë, pasi gjithçka është e hapur në lidhje me të ardhmen e tij.

24-vjeçari ka qenë i lidhur me një largim nga Camp Nou këtë verë për shkak të mungesës së minutave të lojës, me thashethemet që ai mund të përdoret si një hap i madh në ofertën e Barcelonës për Hector Bellerin të Arsenalit.

“E ardhmja ime është e hapur dhe vetëm Zoti e di se çfarë do të ndodhë”, ka thënë Rafinha për Marca.

“Unë jam një lojtar i Barcelonës dhe tani gjëja më e rëndësishme është që të shërohem nga lëndimi në gju dhe pastaj do të shohim se çfarë do të ndodh”.

“Gjithçka që mund të them është se gjithçka është e hapur”, përfundoi mesfushori brazilian.

Rafinha vlerësohet me 30 milionë euro nga Blaugranët dhe gjithashtu është lidhur me një lëvizje tek kampionët italianë të Juventusit.