Klubi francez i Paris Saint Germain është duke përgatitur oferta marramendëse për yjet e kontinentit dhe jo vetëm.

“Sport” shkruan se klubi parisien është gati të paguajë plot 240 milionë euro për lojtarë të ndryshëm, ku mes tyre janë edhe objektivat Mbappe dhe portieri Donnarumma.

Po ashtu francezët kërkojnë edhe Ralhael Guerrero për 23 milion euro dhe Fabinho 42 milionë euro.

Pronarët sheikë kërkojnë që këtë sezon PSG të jetë superfuqi në Evropë.