Prokuroria Speciale sot në një konbferencë për shtyp ka njoftuar se deri në Gjykatë do të dorëzojë 17 akuza për 18 lëndë kundër 94 personave fizik dhe 7 persona juridik, përcjell TetovaSot.

Janeva tha se ka dyshime serioze që funksionarët shtetëror kanë bërë shkelje të ligjit dhe keqpërdorim të funksionit zyrtar.

Akuzat e sotme janë si rezultat i punës së ekipit pas meje, që pakompromis ka dhënë gjithçka në tentimin e krijimit të kushteve për sundimin e ligjit dhe për barazinë e qytetarëve të Maqedonisë, para Kushtetutës dhe ligjeve./TetovaSot/

Prokuroria Speciale Publike (PSP)  mban konferencë për shtyp, më poshtë mund ta ndiqni drejtpërdrejt:

Во живо: Прес-конференција на СЈО

Gepostet von Radio Slobodna Evropa na Makedonski am Donnerstag, 29. Juni 2017