Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshjes Portugali – Kili.

Pjesa e parë e gjysmëfinales së parë të Kupës së Konfederatave mes Portugalisë dhe Kilit, pa përfunduar 0-0.

Kujtojmë se ndeshja po zhvillohet në Kazan në ‘Kazan Arena’