Pogba ka lavdëruar Mbappen dhe Dembelen, teksa i ka këshilluar të jenë serioz nëse duan të arrijnë diçka më shumë në karrierë.

Mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Pogba, ka këshilluar bashkëkombësit e tij, Kylian Mbappe dhe Ousmane Dembele te jenë serioz nëse duan t’i arrijnë pritjet e mëdha.

Dy lojtarët, Mbappe dhe Dembele, zhvilluan një sezon mbresëlënës, që po kërkohen me ngul nga Barcelona, respektivisht Real Madridi.

“Lojtarët e rinj si Mbappe e Dembele janë shumë të talentuar”, ka thënë Pogba për Telefoot, duke shtuar: “Nuk kam parë që lojtarë kaq të rin bëjnë të tjerët për vete dhe janë kaq të relaksuar”.

“Mbappe dhe Dembele kanë të ardhme të ndritur, duhet të jenë serioz. Janë fëmijë, njerëz të rinj që kanë tru. Iu uroi më të mirat edhe me Francën”, shtoi francezi.