Kur na ndan edhe një orë nga orari zyrtar i votimit në të gjithë vendin, në lagjen 18 në Durrës raportohet një tjetër incident.

Siç shihet edhe në videon e siguruar nga gazetarja Klodjana Haxhiaj për BalkanWeb atje ka ndodhur një incident mes disa anëtarësh të PS dhe një grupi simpatizantësh të LSI.

Sipas të dhënave që ajo përcjell nga vendngjarja disa anëtarë të Partisë Socialiste janë përpjekur të sulmojnë simpatizantët e LSI, për t’i intimiduar dhe mos lejuar të shkojnë në votim.