(E plotësuar) – Kombëtarja e Gjermanisë e ka përfunduar me epërsi pjesën e parë të takimit ndaj kombëtares së Meksikës.

Në takimin që është duke u zhvilluar në kuadër të turneut Kupa e Konfederatave, që po zhvillohet në Rusi, Leon Goretzka tundi dy herë portën kundërshtare (6’ dhe 8’).

Takimi është duke u zhvilluar në gjysmëfinale, ku fetusi i takimit të sotëm, do të ndeshet me Kilin, i cili mbrëmë ka mposhtur Portugalinë, pas ekzekutimit të penalltive.

Gjermania avancon ndaj Meksikës, 2 – 0

Nuk i është dashur shumë minuta lojë kombëtares gjermane që të kalojnë në epërsi ndaj kombëtares së Meksikës.

Në takimin që është duke u zhvilluar në kuadër të turneut Kupa e Konfederatave, që po zhvillohet në Rusi, Leon Goretzka tundi dy herë portën kundërshtare (6’ dhe 8’).

Takimi është duke u zhvilluar në gjysmëfinale, ku fetusi i takimit të sotëm, do të ndeshet me Kilin, i cili mbrëmë ka mposhtur Portugalinë, pas ekzekutimit të penalltive.