Trajneri Zinedine Zidane dhe presidenti Florentino Perez ditët në vijim do të ulen për të firmosur rinovimin e kontratës. Perez ka dekalruar se rinovimi i kontratës është gati dhe nuk ka asnjë pengesë.

“Zidane kurrë më ka pyetur për para. Ai do vetëm të jetë me Real Madrid”, ishin fjalët e Perezit për rinovimin e kontratës me Zidane.

Presidenti i Real Madrid do e festojë rizgjedhjen në krye të klubit të Realit me rinovimin e Zidanes si trajner. Ai gjithashtu i ka premtuar Zidanes para rinovimit se Mbappe dhe Donnarumma janë lojtarë të cilët do të vijnë në Madrid atëherë kur Zidane do ti kërkojë.