Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka thënë se James Rodriguez është një nga më të mirët në botë.

James është i lidhur me një largim nga Madridi, me shumë kube që e kërkojnë si Manchester United, Chelsea dhe AC Milan.

Kolumbiani ka startuar vetëm në 13 ndeshje të La Ligas sezonin e shkuar, por Perez thotë se ai është ndër më të mirët dhe do të shikohen interesat e të dy palëve.

“Ai është një nga më të mirët në botë”.

“Ai është në Madrid… ne do t’i masin interesat e lojtarëve dhe tona, por ato të Madridit do të jenë primare”, ka thënë Perez.

James u bashkua me Real Madridin nga Monaco në vitin 2014.