PDSH-ja e Menduh Thaçit do të merr pjesë në takimin e liderëve, edhe pse herën e parë refuzoi takimin e cila u mbajt mes Ali Ahmetit, Ziadin Selës, Vesel Mehmetit, dhe Gezim Ostrenit, raporton TetovaSot.

Ndryshe sot PDSH-ja ka dërguar përfaqësuesin e saj Luan Tresin, por ende nuk dihet a do të merr pjesë edhe vet kryetari i kësaj partie Menduh Thaçi./TetovaSot/