Një oficere policie, edhe pse jashtë detyre, ka ndaluar një grua që dyshohet se po përpiqet të hapte në mes të ajrit dyert e një avioni amerikan.

Avioni bëri ulje emergjente pasi e dyshuara u kap duke u munduar të hapte një nga daljet emergjente  të një fluturim nga Los Anxhelos për në Hjuston.

Gruaja ishte sjellë në mënyrë të padisiplinuar gjatë gjithë fluturimit, rrëfyen dëshmitarëve okularë.

Pamela Minche , oficere nga policia e Clevelandit, pa udhëtaren duke u përpjekur të hapte derën në mes të fluturimit, shkruan syri.net. Duke u frikësuar për sigurinë e saj dhe sigurinë e të gjithëve në aeroplan, ajo mori masa dhe arrit ta ndalonte pasagjeres.

Ndërkohë avioni u detyrua të bënte një ulje emergjente në Corpus Christi të Teksasit.