Ceremonia e saj e dasmës u vëzhgua nga adhurues të futbollit në botë.

Kështu që ishte natyrale që modelja e faqes 3, Sam Cooke të dukej sensacionale derisa martohej me yllin e Manchester United, Chris Smalling, në ceremoninë e organizuar në Lake Como në Itali të mërkurën, përcjell Bota sot.

Vajza glamuroze dukej e mahnitshme e veshur në të bardha, derisa kurorëzonte dashurinë e saj.

31 vjeçarja kishte veshur fustan të bardhë dhe kishte ekspozuar gjoksin pa sytjena.