Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, raportohet të jetë takuar me talentin e Borussia Dortmundit, Ousmane Dembele.

Lajmi bëhet i ditur nga ‘Le 10 Foot’, që bën të ditur se një takim me Guardiolas dhe Dembeles ka ndodhur.

Dembele cilësohet si një ndër talentët më premtues sot në botë.

Ai po kërkohet me ngulm nga Barcelona, por Dortmundi  ka vendosur një çmim të shtrenjtë prej 80 milionë euro.