Sipas raportimeve nga Gjermania, thuhet se Juventusi dhe Bayern Munich nuk kanë arritur të merren vesh për Douglas Costan.

Flitej se marrëveshja do të arrihej për shifrën e 40 milionë eurove me disa bonuese por kjo nuk është arritur.

Është pritur që lojtari ta zyrtarizojë marrëveshjen me Bianconerët.

Sipas Deutschen Presse-Agentur nuk ka marrëveshje me klubeve me dy klubeve deri në këto çaste.

Douglas Costa ka luajtur vetëm në 23 ndeshje në Bundesliga duke shënuar katër gola dhe duk dhënë tre asistime.