Ai është një nga reperët më të dashur në Shqipëri.

Kjo dëshmohet dhe nga numëri i njerëzve që shkuan gjatë mbrëmjes së djeshme në shëshin ‘Skëndërbej’.

U raportua se ishnin plot 100.000 fansa të tij që ndoqën live koncertin. Por nga pamjet e publikuara duket se Noizy me kalimin e viteve po pushtohet nga thinjat.

30 vjeçari ka gjetur stilin e ri të flokëve që i mbulon këtë defekt, që në fakt e bën më tërheqës.

‘Sipas Statistikave zyrtare mbrëmë në Sheshin Skënderbej, në koncertin që mbajtëm erdhën plot 100.000 Fansa & Miq për të ndjekur përformancën tonë. Sipas Drejtoreshës së Bashkisë së Tiranës, ishte koncerti më i madh që është bërë ndonjëherë në Historinë e Shqipërisë. Ajo që më bëri më shumë përshtypje është fakti se asnjë Gazetë apo portale online nuk foli për këtë. Në fakt po presin për mua të bëj skandal dhe direkt të nisin lajmet. Por jo, Unë kam plot dashuri dhe me dashuri do ju vras’ shkruan Noizy