Një tërmet me magnitudë prej 2,9 ballëve sipas Shkallës së Rihterit është regjistruar sot në mëngjes në orën 3:52 në rajonin e Ohrit.

Observatori sizmologjik në kuadër të Fakultetit matematiko-natyror në Shkup, kumtoi se epiqendra e tërmetit ka qenë në rajonin e Ohrit, ndërsa është ndjerë në Ohër dhe rrethinë me intensitet prej tre deri në katër ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane.