Ylli i Barcelonës, Neymar dhe bukuroshja braziliane Bruna Marquezine nuk janë më bashkë.

Ishte Neymar ai që bëri të ditur ndarjen nga aktorja. Ata ishin lidhur vite më parë, por në 2014-n u ndanë dhe një vit më parë ishin ribashkuar, por megjithatë lidhja e tyre duket se nuk ishte e destinuar të shkonte gjatë,.

Neymar e bëri njoftimin e tij në një televizion brazilian, teksa ndodhej në një event bamirësie në vendin e tij të lindjes.