Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite nuk përjashtohet dukuria e izoluar e reshjeve të shkurtra të shiut me bubullima.

Temperatura do të lëvizë prej 27 deri 38 gradë. UV-indeksi do të ketë vlerën 9.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite nuk përjashtohen reshje lokale te shiut.