Sipas informacioneve më të fundit në mediat italiane dhe britanike, Milan është bisedime me Manchester City për qendërmbrojtësin Eliaquim Mangala.

Bisedimet sipas korneri.net mund të përmbyllen pozitivisht, edhe pse City për shërbimet e Mangala kërkon 18 milion euro, mirëpo gjithçka mund të finalizohet për vetëm 15 milion.

Kujtojmë që Mangala është rikthyer te City pas huazimit për një sezon te skuadra spanjolle Valencia.