Gjermania, Meksika, Kili dhe Portugalia janë kualifikuar nga faza e grupeve të Kupës së Konfederatave, për gjysmëfinale.

Kombëtarja gjermane, e cila sot mposhti Kamerunin për t’u kualifikuar më tej, do të përballet me Meksikën.

Portugalia e Cristiano Ronaldos do të përballet me Kilin.