Sipas ESPN, klubi nga principata e ka gjithmonë e më të vështirë që të mbaj talentin francez dhe ka vendosur të nënshkruajë me një super talent, sulmuesin e Stoke City, Julien Ngoy.

Cdo herë e më shumë ka të dhëna se Kylian Mbappe do të jetë nënshkrimi i madh i Real Madridit këtë verë.

Të martën në esRadio, presidenti i klubit të bardhë Florentino Pereze, ka deklaruar haptas se i pëlqen sulmuesi i ri i Monacos dhe se deri me 31 gusht ‘gjithçka është e mundur’ .

Duket marrur parasysh edhe shumat e mëdha që po ofrohen për një 18-vjeçar, në këtë situatë edhe Monaco do ta ketë shumë vështirë për ta mbajtur edhe për një sezon.

Klubi në pronësi të Rybolovev ka filluar të studiojë se kush mund të jetë zëvendësuesi më i mirë i Mbappe dhe sipas EPSN, duket se ata e kanë gjetur. Eshte sulmuesi Julien Ngoy.

I lindur në Antwerp të Belgjikës, ai është qendër sulmues dhe ka shumë ngjajshmeri me Mbappe.

Ngoy ka nxitur interesin edhe të tjera klubeve të mëdha, si Manchester United,City, Arsenal si dhe disa klube tjera gjermane.