Mbrojtësi i majtë i Juvenusit, Alex Sandro, mund të largohet për shirën e 70 milionë eurove, por përveç Chelseat për të në garë janë futur edhe Manchester City dhe Paris Saint-Germain.

Beppe Marotta janë e shkuar e konfirmoi se ka refuzuar një ofertë prej klubit anglez për brazilianin.

Por Chelsea nuk është dorëzuar dhe e ka rritur ofertën deri në 70 milionë euro.

Por për lojtarin në garë janë futur edhe Manchester City që ka kohë që është i interesuar dhe Paris Saint-Germain që po ashtu e duan brazilianin.

Alex Sandro që erdhi nga Porto te Juve, mund të futet si pjesë e marrëveshjes me Blaise Matuidin.