Sulmuesi shqiptar i Interit, Rey Manaj, mund të dërgohet sërish në huazim.

Është skuadra nga Serie B, Carpi, që po kërkon shërbimet e 20 vjeçarit nga Lushnja.

Lajmi bëhet i ditur nga gazetari i mirënjohur ‘Gianluca Di Marzio’, i cili raporton se Carpi është duke bërë presion te Interi, duke e kërkuar me ngulm Manajn.

Manaj edicionin e fundit ishte i huazuar te dy skuadra, Pescara dhe Pisa.