Sulmuesi i Chelseat, Bertrand Traore, ka kompletuar kalimin e tij te Lyoni për 10 milionë euro.

21-vjeçari që ndihmoi Ajaxin të arrijë finalen e Ligës së Evropës sezonin e shkuar, ku ishte i huazuar, ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me klubin francez.

Traore kishte debutuar për Chelsean në vitin 2015 dhe atë sezon kishte pasur 16 paraqitje si startues duke shënuar katër gola.