Përpos angazhimeve me karrierën artistike, Kida merret edhe me palestër.

Ajo në Instastory ka hedhur një fotografi ku shihet se ishte në palestër dhe kishte ulur kokën, shkruan lajmi.net

Kështu ajo ngjante sikur të ishte e lodhur.

Kujtojmë që trajneri i Kidës në fitnes është Neshat Krasniqi i cili njihet për rolin e Bambit në serialin ‘O sa mirë’.