Vetëm pak kohë pas publikimit të këngës “Pa ty”, këngëtarja Soni Malaj sjell projektin e saj më të ri muzikor.

Si duket soni ka vendosur që këtë verë të publikojë më shumë këngë për fansat e saj, kënga me e re titullohet “Loca” dhe është një këngë krejtësisht verore e cila me siguri do të dëgjohet gjatë këtij sezoni.

“Loca” është e punuar nga Ronela Hajati e cila ka bërë tekstin, ndërsa muzikën e ka realizuar bashkë me DJ Aldon.