Bixente Lizarazu, thotë se Cristiano Ronaldo nuk do të largohet nga Real Madrid.

“Mendoj se është një blof i madh, për shkak se problemet financiare do të mund të zgjidhen nga Real Madrid shumë lehtë. Unë nuk e shoh të largohet nga Real Madrid”, tha ish anëtari i Bayern Munich.

“Nuk ka klub më të mirë se Madridi për Cristianon: kanë lojtarët më të mirë dhe janë ekipi më i mirë në botë”, shtoi Lizarazu.