Liverpool është duke kompletuar ofertën për Kylian Mbappe të Monacos, në mënyrë që ai të kalojë në Angli, shkruan Daily Telegraph.

Interesim për shërbimet e futbollistit francez kanë shprehur Real Madrid, Paris Saint-Germain dhe Arsenal, dhe “të kuqtë” do të bëjnë ofertë vetëm nëse ai dëshiron të luajë në Premier League, shkruan gazeta britanike.