Robert Lewandowski do të largohet nga Bayern Munich.

Chelsea e Manchester United kanë zhvilluar bisedime me sulmuesin e Bayern Munichut, Robert Lewandowski në lidhje me transferimin e tij në Premierligë.

“Sky Sports News” raporton se “Blues” dhe “Red Devils” kanë kontaktuar me menaxherin e tij në lidhje me transferimin e mundshëm nga Bayern Munich.

Por, Chelsea besohet të jetë preferenca e Lewandowskit në rast të largimit nga Bayern Munich.