Alvaro Arbeloa ka vendosur të pensionohet nga futbolli.

Alvaro Arbeloa ka mbyllur karrierën e tij si futbollist në moshën 34-vjeç.

Ish mbrojtësi i Real Madridit në edicionin e shkuar ishte pothuajse i pa angazhuar nga West Ham ku luajti tri ndeshje në Premierligë dhe një në Kupën e Ligës në total 348 minuta lojë.

“Ka ardhur momenti të them lamtumirë”, deklaroi Arbeloa për “Marca”