Soda bikarbone është bërë pjesë thelbësore e çdo shtëpie dhe sot njerëzit e përdorin atë për të pastruar, gatuar ose për të ruajtur bukurinë e tyre

Ju ndoshta keni vënë re se shumica nga maskat e fytyrës dhe recetat e bukurisë në shtëpi përmbajnë sodë bikarbone.

Këtë herë ne ju sjellim një recetë të thjeshtë që do t’ju ndihmojë të eliminoni qeskat e zeza nën sy, transmeton Klan Kosova.

Ju nuk do të shihni më lodhje, pagjumësi dhe stres në fytyrën tuaj.

Kjo maskë mahnitëse e fytyrës do t’ju ndihmojë të shpëtoheni nga qeskat e errëta nën sy pothuajse menjëherë.

Receta:

Përzieni një lugë çaji sodë bikarbone në një filxhan me ujë ose çaj të ngrohtë.

Vendoseni dy pambukë në këtë lëng dhe vendosni poshtë syve. Lëreni të qëndrojnë për 15-30 minuta.

Më pas pastroni fytyrën si e pastroni zakonisht!