Gazetari Tomisllav Kezharovski njoftoi sot se do të paraqesë padi kundër ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, përcjell TetovaSot.

Kezharovski në facebook shkruan:

“Ai, si pjesëmarrës në protestat kundër regjimit, më thirri një rob i Zaev dhe rrugaç. Gruevski në gjykatë do të duhet të provojë se unë jam shërbëtor i Zaev dhe rrugaç”, tha Kezharovski.

Kezharovski u bëri thirrje të gjithë ata që ndihen të fyer nga deklarata e Gruevskit që do të vijnë dhe të bashkohen me padinë./TetovaSot/