Në ditët e sotme kur është bërë problematikë e madhe shëndeti, mënyra e të ushqyerit luan rol të jashtëzakonshëm.

Madje problemi më i madh është se si të gjejmë ushqime të cilat mbrojnë zemrën tuaj, shkruan livestrong, transmeton Indeksonline.

Zgjedhja e ushqimeve ndikon në mënyrë direkte në shëndetin e zemrës, në energji dhe kontrollin e apetitit.

Andaj më poshtë do ju sjellim disa ushqime, të cilat ju ndihmojnë që të mbani zemrën në top formë e po ashtu janë të shijshme.

Mjedrat e boronicat janë zgjedhje perfekte.

Edhe peshku me sallatë të gjelbër janë mëse të shëndetshme për zemrën.

Konsumoni këto produkte sa më shumë që të keni zemrën të shëndetshme.