E ardhmja e Marco Verrattit është kthyer në një telenovelë të vërtetë. Mesfushori italian është stresuar nga kjo situatë e vështirë dhe së fundmi është fotografuar duke tymosur cigare gjatë pushimeve që po kalon në Ibiza, shkruan “Mundo Deportivo”,

Kujtojmë që Barcelona është e vendosur për të nënshkruar me Verrattin pasi klubi katalanas ëshët treguar i gatshëm të shpenzojë plot 100 milionë euro.