Juventusi ka ofruar 45 milionë euro për Federico Bernardeschin, ndërsa Fiorentina kërkon 50 milionë euro.

Italiani aktualisht është duke luajtur në Kampionatin Evropian për 21 vjeçar.

Ai ka kontratë deri në qershor të vitit 2018 me klubin viola.

Fiorentina i kërkon  50 milionë euro, ndërsa Juve ka kërkuar 45 milionë euro.

Për lojtarin interesohen edhe Inter dhe Bayern Munich.

Bernardeschi e pëlqen Juven, por kryesia e Firorentinës frikësohen nga revolta e tifozëve nëse e shesin në këtë klub.

Sportitalia shkruan se përvec Bernardeschit, Juventusi ka edhe me Douglas Costan marrëveshje.