Ne jemi çfarë hamë, prandaj kujdesi që duhet të tregojmë ndaj ushqimit duhet të jetë i madh. Disa persona kanë probleme nga më të ndryshmet.

Ushqimi në fakt ndikon në përmirësimin ose në pëkeqësimin e këtyreproblemeve. Problemet më të zakonshme që shumica e njerëzve vuajnë janë nga veshkat dhe toksinat. Por cili është sekreti për eleminimin e këtyre problemeve?

Përdorimi i rregullt i kombinimit të mjaltit me uthullën e mollës rregullon nivelin e pH në trupin tuaj dhe kjo do të thotë më pak sëmundje, shkruan shije.al. Vetë uthulla e mollës ka vlera shumë të larta të potasiumit, niacinit, magnezit, acidit folik, kalciumit, hjekurit dhe shumë lloje të vitaminave.

Ndërkohë që mjalti është shumë i pasur me hekur, vitaminë C, zink, kalciumin, potasium, vitamin B6 dhe shumë vlera të tjera. Kështu që të kombinuar bashkë, kjo përzierje e ndihmon trupin të kryejë më mirë funksionet e tij dhe të jetë i shëndetshëm.

Përbërësit:

1 lugë gjelle me mjaltë të freskët;
1 lugë gjelle uthull molle;
1 filxhan me ujë të filtruar;

Përgatitja:

Në një gotë me ujë, miksoni të gjithë përbërësit dhe lërini për 20 minuta.

Përdorimi:

Konsumojeni këtë pije çdo mëngjes me stomakun bosh.