Juventusi nuk dëshiron të paguajë çmimin prej 50 milionë euro të Bayern Munichut për Douglas Costa, por Interi thuhet se ka bërë ofertën e tyre.

Bardhezinjtë nuk kanë asnjë sekret për interesin e tyre në anësorin e shpejt brazilian, por 40 milionë euro në tavolinë nuk mjaftojnë për të bindur Bayern Munichun.

Sipas Mediaset Premium, Interi kanë vendosur një takim me gjigantët gjermanë, duke e ndjekur tashmë Douglas Costa më parë këtë verë.

Nerazzurrët e shohin atë si zëvendësim ideal nëse Ivan Perisic shkon në Manchester United.

Deri më tani, Douglas Costa duket se i ka bërë të gjitha të qarta për Juven, por të dy klubet ende duhet të arrijnë një marrëveshje.

Interi synon të lëkundë preferencën e tij drejt San Siros me pagë me vlerë prej 8 milionë euro në vit krahasuar me ofertën e tij aktuale (dhe ofertën e Juventusit) prej 6.5 milionë euro.