Smartfoni i fundit i avancuar i kompanisë HTC është treguar shumë i suksesshëm që nga lansimi dhe raportohet se ai tashmë ka kaluar shitjet e dy paraardhësve të tij, HTC M10 dhe M9.

HTC U 11 është në dispozicion me ngjyrë të argjendit, të kaltër, të zezë dhe të bardhë, ndërsa sot kompania ka filluar të pranojë porositë edhe për versionin e ri të këtij smartfoni me ngjyrë të kuqe në SHBA, transmeton Koha.net.

Versioni i ri me ngjyrë të kuqe është shfaqur në uebfaqen zyrtare të HTC-së në SHBA dhe është në dispozicion për para-porositje, ndërsa dërgesat do të fillojnë nga java e ardhshme.

Përveç ngjyrës, specifikat tjera janë të ngjashme e ashtu edhe çmimi, i cili është 649 dollarë.