Pas fitores historike të Partisë Socialiste të Shqipërisë, gazetari i njohur kosovar, Baton Haxhiu, është parë në shoqëri të njeriut më meritorë për fitoren e socialistëve shqiptarë Edi Rames.

Ata së bashku kanë shijuar kafen e fitorës, pas disfatës së turpshme që i kanë shkaktuar Ilir Metës së Lul Bashës.

Burime të Periskopi’t, thonë se edhe Haxhiu ka një pjesë të meritës që Meta dhe Basha tashmë janë buzë humnerës politike.

Comments are closed.