Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona në mesin e tyre edhe një femër nën dyshimin se kanë kryer veprën “mundësim ose detyrim në prostitucion”. Hetimet janë zhvilluar në Fushë Kosovë.

Pas intervistimit të dyshuarit janë liruar, transmeton Express.

Njoftimi i plotë i policë:

Fushë Kosovë Prill–Qershor 2017. Pas hetimeve të zhvilluara me datën 27.06.2017 janë identifikuar dhe arrestuar pesë të dyshuar katër meshkuj dhe një femër K-Shqiptare, nën dyshimin e bazuar se të njëjtit kanë kryer veprën e lartcekur. Me vendim te prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.