Ndërsa po mbahet nata finale e Big Brother 9, nuk kishte se si të mungonte ai, i përjashtuari i madh, i cili ka bërë lëmsh gjithçka i del përpara dhe nuk mund të duronte pa reaguar pikërisht sonte.

Bëhet fjalë për ish-banori i Big Brother, Damiano Agalliu. Përmes një statusi duket se ai I ka zbutur disi tonet e fillimit, por duke sulmuar gjithnjë Alesian, autoren e programit.

“Atehere kjo eshte nata finale e Bb. E ndiej si nje detyrim moral te shpreh dicka, falenderime. Pike se pari dua te sqaroj qe une kam qene kunder asaj fryme qe Alesia ka sjell ketu, dhe vazhdoje te jem. Por nuk munde te jem kunder stafit , puntoret e thjesht te saj. Ata qe i binden asaj. Une dua ti falenderoj ata persona qe kan pasur kontakt me mua ne izolim. Vertet me kane ndejtur prane , duke shpenzuar dhe nga xhepi tyre qe une te kisha gjerat e nevojshme si ushqim apo dhe cigare. Falenderim shkon per stafin qe punonin mbrapa dhomes se rrefimit. Atje kam pas momente shume te veshtira persion psikologjik , dhe kurajua e tyre qe me jepnin ishte vertet inkurajuse. Jam i bindur qe ata puntor jo vetem me mua jane sjelle shume mire , por me te gjithe , me secilin prej nesh. Ky bb mbaroj , me skandale pa skandale ishte dicka e bukur qe nese do me thonin ” Do ta perserisje prap ? ” , munde te pergjigjesha gjate gjithe jetes time po. Alesia deshtoi dhe nuk eshte hera e pare qe deshton ketu ne shqiperi. A nuk ka ardh koha valle te themi boll ndaj te huajve ne Tv tona? Kaq te pa afte jemi mos te bejme vete shoë dhe spektakel? Por me vjen keq me shume me gazetaret apo dhe producentat, direktoret tane qe i nenshtrohen dhe i lepihen. Cdo gje ka qene kunder saj. Por une smunde te fajsoj stafin e thjesht , puntoret qe punojne per rrogat e tyre. Ata thjesht binden per ate qe paguhen. Ishte statusi i fundit qe une flas per kete bb. Por nje falenderim jo vetem nga une por dhe nga familja ime shkon per te gjithe ata qe me kan mbeshtetur si brenda dhe jashte. Ju falenderojme jashte mase , dhe zoti ju dhente dashuri ne familjet tuaja. Por mos harroni eshte Bb10 ( the best of ) sic behet ne cdo shtet ( Fitusit nga 1 deri tek 9 dhe me te spikaturit ). Ishalla se ka Alesia ne kontrat per ta bere , se u fikem. Ju perqafoj. Shtatori me kismet zotit po vjen dhe shpresojm projektet te shkojne drejt realizimit”,-përfundon postimi I tij në Instagram.