Ai është i njohur për pamjen e tij të veçantë.

Kështu, fansat e Eminemit mund të mos e njohin këtë yllin e tyre me pamjen e tij të re.

Reperi u paraqit ne Los Angeles në premierën e “The Defiant Ones” me mjekër të zezë dhe po flokë të zeza

Ai publikoi një fotot në Twitter, dhe fansat ngelën të habitur me këtë ndryshim.

Eminem u bë i famshëm më 1999 me albunin e tij The Slim Shady LP me të cilin fitoi Grammyn për albumin më të mirë rep.