Nga, Erald Selca

Kryeministri mbarëkombëtar Edi Rama me politikat e tij të mira në rrafshin kombëtar ua thej turinjët agjenturave helene dhe atyre serbosllave , se në politiken e brendshme kam edhe shumë verejtje se ka mundur të punohet me mirë por te kthehemi te tema në rrafshin kombëtar Edi dhe e majta shqiptare ja treguan vendin mbetjeve greke të Omonias Bollanos Dules Kseres etj dhe foli shumë për çeshtjën çame .

Në Beograd dhe Tiranë kudo në kancelaritë botërore Edi Rama foli për Kosovën dhe çeshtjen e pazgjidhur shqiptare foli për shqiptaret në Kosovë Lindore Malesi Iliridë e mërgatë .

Shtypi media greke dhe sllave e kanë halë në sy Edi Ramen dhe ish drejtuesit e UÇK-së , atyre u pengon fakti që qeverisja atdhetare e Edi Rames nuk po lejon ndikimet e tyre ndikimet e huaja të livadhisin nëpër Shqipërinë tonë të dashur e të shtrenjtë si sytë e ballit .

Për herë të parë që nga koha e babait të kombit Enver Hoxhes , Edi Rama po ja kthen dinjitetin shqiptareve Shqipërisë me politikat e tij të qarta dhe të palëkundëra në të mirë të kombit tonë paqedashes por kokëlartë .

Edi Rama po punon shumë në integrimet kombëtare , por duhet bëj ende me shumë në ketë drejtim pasi ideali ynë amaneti ynë mbetet bashkimi kombëtar .

Erdhi koha që tjerët mos të guxojnë ta shikojnë me sy atdheun tonë , dikur pas 90 tave greku vriste ushtaret tane ne Permet ne kohen e Saliut MANDEJ ORTAKET e Saliut Damir Fazllicet benin ligjin në Shqipëri por këto veprime antikombetare i ndali Edi Rama andaj i mbarë kombi i duartroket sepse po sillet si atdhetar e burrështetas .

Shqipëria ka zot !