Edhe reperi Noizy ka dalën në mbrojtje të këngëtares Çiljeta Xhilaga pas publikimit të fotos me byrek.

Fillimisht ka qenë moderatorja Albana Osmani, e cila ka mbështetur këngëtaren dhe më pas Noizy. Ai ka publikuar një foto ku shfaqet duke ngrënë byrek.