Është një nga këngëtaret e preferuara në Shqipëri dhe kohët e fundit Poni ka nisur të jetë aktive edhe në rrjete sociale.

Këtë herë Poni ka publikuar një foto mjaft të hershme të saj, e cila daton në vitin 2001. Në këtë foto ajo duket mjaft e vogël në moshë, por nuk ka shumë ndryshim nga ajo që është sot.

“Sa here vi ne Vlore, me pelqen te hap arkivat! Viti 2001 Qershor si tani!!!kur e mendon 16 vjet me pare nuk kemi qene dhe aq demode! Xhinse adoleshenca atehere , xhinse tani,”-shkruan Poni krahas fotos së publikuar.